मध्य चीनमा तटबन्ध भत्किएपछि उद्धार कार्य जारी

चीनको दोस्रो ठूलो ताजा पानीको तालमा शुक्रवार दिउँसो बाढी आएसँगै आज पनि उद्धार कार्य जारी रहेको छ।

हजारौं उद्धारकर्ताहरू भत्किएको डाइकबाट करिव २ किलोमिटर टाढा अवस्थित १४.३ किलोमिटर लामो तटबन्ध भत्किएको थियो। तटबन्ध थप क्षति हुनबाट रोक्न प्रयास भइरहेको छ। प्रभावित क्षेत्रका ५ हजार बासिन्दालाई सुरक्षित स्थानमा सारिएको थियो।

राज्य बाढी नियन्त्रण र खडेरी राहत मुख्यालयसँगको आपतकालीन व्यवस्थापन मन्त्रालयले उद्धार टोली बढाउने कार्य जारी राखेको छ। प्रकोपबाट प्रभावित बासिन्दाहरूलाई निकासी र पुनर्वासमा स्थानीय अधिकारीहरूलाई सहयोग गर्न आपतकालीन आपूर्तिहरू पठाइएको छ।

हुनानका सार्वजनिक सुरक्षा अधिकारीहरूले सम्बन्धित विभागहरूसँग मिलेर विपद् राहत र उद्धार कार्यहरू गर्न काम गरिरहेका छन्। डोङटिङ तालमा भएको डाइक ब्रेक शुरुमा करिव १० मिटर चौडा थियो तर पछि बिस्तार भयो।

जुन १६ देखि हुनानका केही क्षेत्रहरूमा वर्षकै सबैभन्दा भारी वर्षा भएको छ। बाढीको मौसम शुरु भएदेखि लगातार भारी वर्षाले चीनको एक विशाल भागलाई प्रहार गरेको छ, जसले स्थानीय तटबन्ध र जलाशयहरूमा ठूलो जोखिम खडा गरेको छ। स्थानीय सरकारहरूले वर्षा र बाढीको अनुगमन, आकस्मिक योजनाहरू बनाउने र बाढी नियन्त्रण सुविधाहरू सुदृढीकरणलाई प्राथमिकता दिइरहेका छन्।

 

मुख्य समाचार समाचार समाज